Frez z węglika spiekanego do paznokci IQ Nails stożek 14

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Zaloguj się, aby poznać cenę
ilość szt.
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: IQ NAILS
Kod produktu: KMN-201.190.060

Opis

Frez z węglika spiekanego do paznokci, stożek prosty zaokrąglony 14mm.

Frezy wykonane z węglika spiekanego w różnych kształtach i posiadające różnego rodzaju cięcia (proste i krzyżowe/ grube i cienkie) dają możliwość szybkiego opracowania zmienionego paznokcia lub usunięcia dowolnej masy, która na nim się znajduje. 

Dzięki temu, że nacięcia są ułożone krzyżowo można je stosować nawet do bardzo twardych powierzchni takich jak np. akryl, żel lub mocno przerośnięte twarde paznokcie dystroficzne.

 

Frez do paznokci stożek zaokrąglony z węglików spiekanych można wykorzystać podczas zabiegów usuwania masy akrylowej  lub żelowej oraz lakieru hybrydowego z powierzchni paznokcia, a także do oczyszczenia zrogowaciałego czy przerośniętego paznokcia dystroficznego. Dodatkowo frez pokryty jest twardą powłoką typu kameleon, która nadaje mu jeszcze większą wytrzymałość. 

 

Materiał

Aby frez był niezwykle wytrzymały i twardy firma używa do jego produkcji węglik wolframu, który jest jednym z najbardziej odpornych materiałów na temperaturę. Dzięki swojej odporności na przegrzanie nie powoduje podniesienia temperatury opracowywanej powierzchni sam też nie przegrzewa sie podczas pracy. Dodatkowo firma pokryła go powłoką typu kameleon dzięki której ma nawet trzykrotnie dłuższą żywotność co poprawia ekonomie pracy, a także jest jeszcze bardziej odporny na środki do dezynfekcji. Nie ulega korozji podczas procesu sterylizacji.

 

Forma:

Frez z węglików spiekanych IQ Nails ma kształt zaokrąglonego stożka. 

Długość części pracującej to 14 mm.

Frez dodatkowo pokryty twardą powłoką typu kameleon. 

Średnica trzpienia każdego frezy IQNails ma standardowe wymiary 2,35 i pasuje do każdego rodzaju frezarki ktorą można zakupić w Polsce.Należą do nich frezarki takich marek jak: Orthofex, Promed, Baehr, Raue, Ruck, Süda, Gerlach, Xenox.

Frez z węglików spiekanych posiada dodatkowe nacięcia krzyżowe.


Średnicę frezu tak jak w każdym rodzaju frezu określają trzy ostatnie cyfry w kodzie produktu tzn. że w kodzie 201.190.060 średnica wynosi 6 milimetrów.

 

Wielkości nacięć:

Kolor pierścienia znajdującego się na trzpieniu określa grubość nacięć czyli szerokość pomiędzy nacięciami podłużnymi oraz odległość pomiędzy nacięciami poprzecznymi.

W przypadku frezu w kształcie stożka z krzyżowym nacięciem, szerokość nacięć określona jest kolorem niebieskim. 

Kolor pierścienia umieszczona na każdym frezie diamentowym wyrażona jest pięcioma kolorami:

 

ŻÓŁTY - bardzo drobne nacięcia podłużne i poprzeczne

CZERWONY - drobne nacięcia podłużne i poprzeczne

FIOLETOWY - standardowe nacięcia podłużne i poprzeczne

NIEBIESKI - średnie nacięcia podłużne i poprzeczne

ZIELONY - grube nacięcia podłużne i poprzeczne

CZARNY - bardzo grube nacięcia podłużne i poprzeczne

 

Takie oznaczenie znacznie ułatwia wybór odpowiedniego frezu przez specjalistę zarówno podczas dokonywania zakupów, jak i doboru frezu do zabiegu.

 

Zastosowanie: 

Frez stożek zaokrąglony z nacięciami krzyżowymi z dodatkową powłoką typu kameleon  IQ Nails - ze średnimi nacięciami stosowany jest do opracowania twardych powierzchni typu akryl, żel lub lakier hybrydowy, ale także stosowany jest w zabiegach oczyszczania paznokci zrogowaciałych, dystroficznych i zmienionych chorobowo na zajętych infekcją grzybiczą. Frez doskonale sobie radzi z taka powierzchnią, a z uwagi na swoją niezwykłą ostrość i nie przegrzewanie się podczas pracy zwiększa szybkość wykonywanego zabiegu nawet trzykrotnie. Dzięki średnim nacięciom nie zakleja się fragmentami opracowywanego materiału i doskonale chłodzi czyszczone miejsce. Można go stosować do opracowania paznokcia w okolicach skórki z uwagi na zaokrąglony czubek.

Z powodzeniem może być stosowany do pobierania materiału do badań mykologicznych.

Tego typu frez można stosować podczas zabiegów "na sucho", jak i na mokro.

 

Obroty:

Zalecana ilość obrotów podczas wykonywania zabiegu pedicure to 15.000 - 25.000.

 

Sterylizacja i bezpieczeństwo pracy:

Ponieważ frezy firmy IQ Nails stworzone są z na najwyższej jakości stali nierdzewnej mogą być poddawane wysokim temperaturom i ciśnieniu we wszelkiego rodzaju urządzeniach czyszczących i sterylizujących będących wyposażeniem każdego gabinetu podologicznego, kosmetologicznego. Mowa jest tutaj o myjkach ultradźwiękowych oraz autoklawach. 

UWAGA!!! Bezwględnie należy pamiętać o prawidłowym procesie przygotowania narzędzi do procesu dezynfekcji i sterylizacji, aby jak najdłużej cieszyć się ich żywotnością.

 

Wyrób medyczny:

Frezy IQ Nails są zaliczane do wyrobów medycznych wielokrotnego użytku, dzięki czemu zabiegi wykonywane przy ich użyciu są bezpieczne, a zachowanie ich w odpowiedniej jakości dzięki czyszczeniu i sterylizacji gwarantuje długą żywotność. 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

Jesteśmy podologami znamy się na tym co robimy Współpracujemy
z podologami
100% kapitału polskiego 100%
kapitału polskiego
Nasi partnerzy to profesjonaliści Nasi partnerzy
to profesjonaliści
Darmowa przesyłka od 250 zł Darmowa przesyłka
powyżej 400 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl